EIGEN Coin ve Bu 2’sinde Airdrop Müjdesi! İşte Duyurular!

Blockchain dünyası bu hafta oldukça hareketli günler yaşıyor. AgriDex, EigenLayer (EIGEN coin) ve Layer3 gibi projelerden gelen önemli gelişmeler, kripto topluluğunda heyecan ve tartışma yarattı. Bu haftaki haberlerimizde, bu projelerin airdrop planlarını, yeni token lansmanlarını ve gelecek planlarını inceleyeceğiz.

Solana tabanlı AgriDex, 5 milyon dolar yatırım aldı ve airdrop planlıyor

Tarım emtialarının tokenlaştırılması üzerine çalışan Solana tabanlı platform AgriDex, Endeavour Ventures, African Crops Limited, Oldenburg Vineyards ve Hank Oberoi’den 5 milyon dolar tohum öncesi yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte projenin değeri 18 milyon dolara yükseldi. AgriDex, tarım emtialarının tokenlaştırılmasını ve alım satımını sağlayan bir platform. Platformda yapılan her işlem için bir Nitelikli Fikri Tapu (NFT) basılıyor.

CEO Herry Duckworth’ün açıklamalarına göre, platform bu yılın üçüncü çeyreğinde açılacak ve kendi kripto parası da çıkarılacak. AgriDex tokenları, kullanıcıları işlem hacimlerine ve platformdaki etkileşimlerine göre ödüllendirmek ve onları teşvik etmek için kullanılacak. Platform önümüzdeki aylarda kendi topluluğu için bir airdrop düzenleyecek. Duckworth, birim başına 0,10 dolardan toplu bir token satışı da planladıklarını ekledi.

EigenLayer ve EIGEN coin, airdrop ve kısıtlamalarla tartışmanın merkezinde

15 milyar dolar değerinde merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü EigenLayer, yaklaşan token lansmanı ile kripto dünyasında heyecan ve tartışma yarattı. Proje, 11 Mayıs Cuma günü başlayan bir airdrop ile merakla beklenen EIGEN tokenını dağıtmaya hazırlanıyor. Ancak, ücretsiz token dağıtımına dair heyecan, ABD, Çin ve diğer bölgelerden kullanıcıların dışlanmasıyla gölgeleniyor. Eigen Labs, ABD ve Çin’den gelen kullanıcılar için getirilen kısıtlamanın gerekçesi olarak düzenleyici belirsizlikleri gösterdi.

Bu karar beklendiği gibi kripto topluluğundan eleştiri aldı. Messari analisti Kunal Goel, EIGEN token airdropunun kullanıcıları hizmete yatırım yapmaya teşvik eden birincil teşvik olduğunu belirtti. Goel, yeni kısıtlama nedeniyle birçok erken destekçinin tokenlarını talep edemeyeceklerini dile getirdi. Kısıtlamalar VPN kullanıcılarını ve diğer bazı ülkelerin sakinlerini de kapsıyor. Benzer şekilde, Secondlane’den Nick Cote, Eigen Labs’ın yasal sınırlamalar konusundaki şeffaflık eksikliğinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Cote, “Yayıncıların yasal sınırlamalarla açık olmaması insanların ağzında ekşi bir tat bırakıyor.” dedi.

Bu arada Eigen Vakfı’ndan Robert Drost, yakın tarihli bir podcast’te düzenleyici yönergelere uymanın önemini vurguladı. Kripto topluluğunun eleştirilerinin ardından EigenLayer, airdrop planlarını revize ederek 28 milyon EIGEN token daha tahsis etmeyi duyurdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu yılın başlarında Eigen Labs, a16z (Andreessen Horowitz) dahil olmak üzere yatırımcılardan yaklaşık 165 milyon dolar fon sağlamıştı. DeFiLlama’ya göre EigenLayer, 2023’ün başlarında lansmanından bu yana 15,01 milyar dolarlık muazzam bir varlık çekti.

Layer3, kendi kripto parasını çıkarıyor ve airdrop planlıyor

Son olarak Layer3, bu yaz kendi kripto parasını çıkarıp bir airdrop düzenleyeceğini duyurdu. Açıklamaya göre Layer3 token’ının toplam arzı 300 milyon olacak ve bunun %51’lik kısmı topluluk üyelerine ayrılacak. Token’ın ekonomik detayları Haziran 2024’te açıklanacak. Layer3 token’ın sahipleri, protokolün yönetimiyle ilgili söz sahibi olmanın yanı sıra staking araçlarından da faydalanabilecek.

Airdrop’un ilk aşamasında L3 token’ın %5’lik kısmı projeyi uzun zamandır destekleyenlere ve CUBE mint’leyenlere dağıtılacak. Layer3 ekibi, birden fazla airdropun yapılacağını ve bununla ilgili detayların gelecekte paylaşılacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir