Gelecekteki iPad Modelleri Yatay Apple Logosu ile Gelebilir

Yeni nesil iPad modellerinde yatay Apple logosuna yer verilebileceği ortaya çıktı. Yeni iPad Pro modelleri hakkında üç kıdemli Apple çalışanıyla röportaj yapan Fransız web sitesi Numerama, gelecekteki iPad’ler için bu potansiyel değişikliği öğrenmiş oldu.

Bildiğiniz üzere iPad’lerin arkasındaki Apple logosu dikey yönde konumlandırılıyor. Tabletler genellikle klavye takılı olarak yatay yönde kullanılırken bu da Apple logosunun yan şekilde görünmesine sebep oluyor. Son olarak Apple, M4 iPad Pro ve M2 iPad Air modellerinde ön kamerayı sağ taraftaki uzun kenara taşıdı. Böylece ön kamera, cihazlar yatay konumdayken üst ortada yer almış oldu.

Yatay kullanımın giderek daha popüler hale gelmesiyle birlikte Apple Ürün Tasarımcısı Molly Anderson, gelecekteki iPad’lerde yatay Apple logosunun olası olduğunu söyledi. Anderson, iPad’in uzun zamandır portre modunda kullanılan bir ürün olduğunu ancak kullanıcıların tableti giderek daha çok yatay modda kullandığını sözlerine ekledi.

Diğer taraftan Apple’ın iPadOS 14.5 itibarıyla tablet yatay konumdayken başlatıldığında yatay görünen bir Apple logosu göstermeye başladığını hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir