İki anneyi, ortak acı birleştirdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremde, Elbistan ilçesindeki Ebrar Sitesi’nde eşi Barış Körük (30) ile oturan Fikriye Aybüke Körük (26) enkaz altında kaldı. Fikriye Aybüke Körük yaralı olarak kurtularak askeri uçakla İzmir’e sevk edildi. 10 Şubat tarihinde hastaneye giriş yaptığı öğrenilen Körük, burada tedavi gördü. Tedavisi tamamlanan Körük, daha sonra hastaneden ayrıldı. Fikriye Aybüke Körük’ün hastaneden ayrılmasının ardından bir daha kendisinden haber alınamadı.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinden arkadaşlarıyla buluşup eğlenmek için gittiği Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi’nde kaybolan Veli Eren Atay’dan (19) da 309 gündür haber yok.

KARŞIYAKA’DA BULUŞTULAR

Kapı kapı gezen Veli Eren Atay’ın annesi Ebru Atay sosyal medya üzerinden açtığı hesap ile çocuğunu aramaya devam ediyor. Fikriye Aybüke Körük’ün annesi Fadime Gökçe de Ebru Atay’a ulaşarak yardım istedi. Bunun üzerine Ebru Atay, Fikriye Aybüke Körük için de paylaşımlar yaptı.

Evlat acısı çeken iki anne daha sonra birbirleriyle iletişim kurarak acılarını paylaştı. Bazı zamanlar telefon ile bazı zamanlar ise sosyal medya üzerinden konuşan iki anne Karşıyaka ilçesinde bir araya geldi.

Fadime Gökçe, “Kızımın en son İzmir’de olduğunu bildiğim için buradan birine ulaşıp destek istemem gerekiyordu. Ebru Hanım bana destek oldu. İkimiz de kayıp çocuklarımızı arıyoruz. Geceleri uyuyamıyorum. Hiçbir şey yapamıyorum. Aybüke’nin sevdiği yemekleri yapmıyorum. Hayalimde kızımı yanımda görüyorum. Kızımı görenler olduğu da söylendi. Birinin onu zorla tutma ihtimali olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ebru Atay da “Bir araya geldik. Acımız büyük ve biz ayakta durup evlatlarımızı bulmak zorunda olan anneleriz. İkimiz de çocuklarımızın yaşadığını düşünüyoruz. Başına bir iş geldiyse de soğuk bir mezar taşı olsun öpeyim isterim. Bir şekilde oğlumun akıbetini bulmadan bu işin peşini asla bırakmayacağım. 10 ay geçti, mevsimler değişti fakat evladımızı bulamadık. Sosyal medyada çok aktif olduğumuz için ihbarlar gelmeye devam ediyor. Şehir şehir koşturuyoruz, her seferinde hayal kırıklığına uğramaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Oğlu Veli Eren’e seslenen Atay, “Anneciğim lütfen, ne yapmış olursan ol seni çok seviyoruz. Yaşadığını düşünüyorum anneciğim. Korktuğun, çekindiğin bir şeyler varsa korkma arkandayız gel. Seni çok özledik” diye konuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan iki anne, birbirlerine sarılarak acılarını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir